سه ماه قبل اینجا نوشته بودم:"توی رویاهام روزی رو میبینم که بیام بنویسم آخرین کشیک داخلیم هم تموم شده و همه چیز به خیر و خوشی گذشته.یعنی میشه?"

امروز بخش داخلی رسما تمام شد و گرچه هنوز یک کشیک دیگه دارم اما فاینال رو دادیم و فقط یک روز مونده تا دیگه هیچوقت کسی من رو "اینترن داخلی" صدا نکنه.که وقتی پرستار صدا میزنه اینترن داخلی بیاد مریض بدحاله لازم نباشه من سرم رو بلند کنم که وقتی خانم پیجر بدصدا پشت سر هم میگه"اینترن داخلی به اورژانس یک" به تخمم نباشه که وقتی شبها اینترن ها میخوابن،جمله ی"داخلی ها شما که قطعا ویزیت میخورین پس حواستون به تلفن باشه" رو نشنوم.که.که.که.

فاینال داخلی.چهارتا از اتندینگ دور میز نشسته و سوال های هر کسی رو از قبل طرح کرده بودن.برنامه به این شکل بود که یک کیس مطرح میشد و ما تک تک وارد میشدیم و باید به کیس ها اپروچ کرده و درمان میکردیم.

وارد اتاق شدم.اتند آخرین روتیشن به محض دیدنم گفت خانم دکتر بهترین اینترن من بودن.واقعا عالی،پیگیر و با سواد هستن و سوالهایی که من در مورد نادرترین کیس ها میپرسیدم و هیچکدوم از اینترن ها بلد نبودن رو جواب میدادن.گفت بنظر من گرچه به رشته ی ارتوپدی علاقه داری ولی میتونی توی یک رشته ی بالین محور که نیاز به clinician داره مثل داخلی هم موفق بشی ،من ازشون سوالی ندارم.مدیر گروه و اتندی که سر ماجرای نیدل استیک شدنم حسابی کنفم کرده بود گفت خانم دکتر از نظر من بیست هستن و من سوالی نمیپرسم و بعد گفت بذار یک چیزی بهت بگم!تو در مسیر درستی قرار گرفتی و فقط تمرکز کن و پیش برو و به هیچکس گوش نکن.اتند سوم گفت من ایشون رو بارها به چالش کشیدم اما موفق بیرون اومدن و موقع کنفرانس های استاجرها ایشون خیلی مسلط غلط هاشون رو تصحیح میکردن و خلاصه من هم سوالی ندارم و موقع خروجم از اتاق گفت در کنار حرف باقی همکاران من هم یک نصیحتی بهت میکنم.اینکه در کنار درس خوندن از زندگیت لذت ببر!کیف دنیا رو بکن،حال کن و من خندیدم و گفتم چشم.اتند چهارم که هیچوقت اینترن شون نبودم و شناختی از من نداشتن گفتن پس با این حساب من چی بپرسم?و یک کیس نصفه و نیمه مطرح کردن و من هم شرح حال گرفتم و تا جایی که بلد بودم اپروچ کردم.و در نهایت بلند شده و اومدم بیرونهمین!

گاهی اوقات انقدر از مساله ای توی ذهنم تابو میسازم و انقدر سخت با شرایط جدید کنار میام که از دست خودم کفری میشم.اینترنال فاکینگ مدیسن به بهترین شکل خودش تقریبا تمام شد و من زنده،سالم و سرحالم.

به امید خوب تمام شدن پنج ماه باقی مانده.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نیما رایانه مارشال | متفرقه ترین وب ایران نور رسام Network & Wireless info رسانه دل Luwanna Matt اب بندي نما در سراسياب بهترین دعانویس ایران,09120539720 سفر و گردشگری با تریپ تو تریپ